fbpx
Ventiliuojamų fasadų ekspertai...
<Atgal

Akustinės plokštės: Išskirtinis sprendimas unikaliam dizainui ir ramesnei aplinkai

Šiuolaikiniame ir nuolat skubančiame pasaulyje mus nuolat visur lydi triukšmas. Nesvarbu ar jūsų įmonė įsikūrusi miesto centre, o galbūt atokioje vietoje, natūralu, kad kiekvienam norisi dirbti ramioje ir nuo miesto šurmulio garsų apsaugotoje aplinkoje. Laimei, yra sprendimo būdas, kuris gali padėti sukurti ramesnę darbo erdvę ir padėti pagrąžinti pastato dizainą – tai akustinės plokštės. Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins įžvalgomis apie akustinių plokščių privalumus ir kitus įdomius aspektus.

Kas tai?

Akustinės tašelių plokštės – novatoriškas ir modernus apdailos sprendimas šiuolaikiškam būsto interjerui. Plokštėse esantis akustinis veltinis gali užtikrinti kokybišką garso izoliaciją, o medžio lukšto tašeliai suteiks interjerui išskirtinės harmoningos gyvybės ir išskirtinį dizainą.

Mūsų įmonėje gaminamos tik kokybiškos ir prabangios akustinės tašelių plokštės. Klientai gali rinktis:

  • Veltinio spalvą

  • Tašelių storį bei atstumą tarp jų

  • HPL ar metalizuotus tašelius

  • Įvairias ąžuolo lukšto spalvas

                                           

Akustinių plokščių panaudojimas interjere yra labai platus. Jomis gali būti dekoruojamos komercinio pastato sienos, lubos, pertvaros, prekystaliai ir t.t. Akustinės plokštės patalpoms suteikia prabangos, elegancijos ir rafinuotumo. Šios plokštės gali lengvai sugerti garso bangas ir sumažinti patalpoje aidą, todėl sukuriama patogesnė ir produktyvesnė darbo aplinka. Mūsų įmonėje gaminamos plokštės yra lanksčios, todėl puikiai tinka išgaubtiems paviršiams.

Plokščių gamyboje yra naudojamas patvarus akustinis veltinis. Jis pasižymi akustinėmis savybėmis, padeda pašalinti aidą ir sumažinti bendrą aplinkos triukšmą sugerdamas garso bangas, ir neleisdamas joms atsispindėti išorinėje aplinkoje. Veltinis yra pagamintas iš plastiko, todėl yra lengvai prižiūrimas ir perdirbamas.

Privalumai

1. Sumažina triukšmo lygį

Nesvarbu, ar tai šurmuliuojanti ofiso aplinka ar triukšmingas prekybos centras, per didelis triukšmas gali varginti ir išbalansuoti. Akustinės plokštės sukurtos taip, kad sugertų garso bangas, taip sukurdamos ramesnę aplinką. Svarbu paminėti, kad geresnė garso izoliacija padeda pagerinti koncentraciją ir susikaupimą, todėl akustines plokštes labai naudinga montuoti biuruose. Plokštės efektyviai sugeria, atspindi arba išsklaido triukšmą, jų pagalba galima pasiekti reikalingas akustikos savybes, sumažinti aidėjimo trukmę (laiptinėse) ir pagerinti klausymosi sąlygas uždaroje erdvėje (teatrų salėse, auditorijose).

2. Plačios dizaino galimybės

Akustinės plokštės gali būti pagamintos pagal kiekvieno kliento lūkesčius. Galima rinktis nuo minimalistinių iki modernių dizaino variantų. Pavyzdžiui, ąžuolo lukšto spalvų plokštės bei kiti abstraktūs raštai leidžia akustinėms plokštėms vizualiai patobulinti interjero erdvę. Akustinės plokštės yra puikus sprendimo būdas tiems, kurie siekia sukurti modernų ir šiuolaikišką pastato stilių.

3. Lengvas pritaikymas

Akustinės plokštės yra lengvai pritaikomos įvairiose aplinkose, pavyzdžiui, gyvenamuosiuose būstuose, komercinėse patalpose. Jas galima montuoti net ir viešbučių vestibiuliuose, kino teatruose, restoranuose ir SPA centruose.

4. Ekologiškumas

Daugelis akustinių plokščių yra gaminamos iš patvarių medžiagų, kurios yra perdirbamos. Mūsų įmonėje dirbantys gamintojai laikosi tvarumo principų, todėl akustinio veltinio gamybai naudojamas tik perdirbtas plastikas.

5. Ilgaamžiškumas

Akustinės plokštės yra patvarus sprendimo būdas. Jos nesideformuoja, laikui bėgant nepraranda savo savybių.

6. Lengvas eksportavimas

Akustinės plokštės yra  lengvai pjaustomos, dažomos, transportuojamos ir montuojamos. Plokštes lengva ir išmontuoti bei prieiti prie ertmės, atliekant remonto ir techninės priežiūros darbus.

7. Minimali priežiūra

Akustinių plokščių priežiūra yra labai paprasta ir nereikalaujanti daug laiko. Rekomenduojame kartais prabraukti šluoste nuo dulkių tam, kad išlaikytumėte plokščių švarumą. Taip pat, paviršių galima lengvai nuvalyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.

8. Atsparumas kenksmingiems organizmams

Akustinės plokštės neleidžia ant sienų arba lubų veistis įvairiems mikroorganizmams ir pelėsiui.

9. Privatumas

Dažniausiai kieti paviršiai atspindi garsą kambaryje, tačiau garsą sugeriančios akustinės plokštės yra raktas į įmonių darbuotojų didesnį privatumą.

Kadangi pagrindinė daugelio akustinių plokščių funkcija – sugerti garsą, ant sienų ir lubų sumontavus plokštes galima užtikrinti didesnį privatumą. Pokalbių aidas neša pokalbius, o efektyviau garsą sugerianti erdvė gali neleisti balsams sklisti per toli.

                                             

Montavimas

Visos akustinės plokštės sistemos tiekiamos visiškai sukomplektuotos ir paruoštos montavimui – tai yra itin patogu, nes montavimas vyksta greitai ir paprastai, taupomas laikas. Akustinės tašelių plokštės yra tiesiogiai klijuojamos prie bet kokio paviršiaus: betono, mūro, gipso kartono, tapetų, ir kt. Montavimui nereikia jokių specialių įrankių ar pasirengimo. Svarbu paminėti, kad jeigu montuosite plokštes ant lubų, jas būtina prigręžti varžtais. Jeigu reikia, plokštes galima pjauti aštriu keraminiu peiliu, juostiniu pjūklu ar putplasčio pjūklu.

Montavimas gręžiant: prispauskite plokštę prie pažymėtos linijos ir tvirtai laikydami prisukite varžtais.

Montuojant klijais: apverskite plokštę ir  veltinio dalį ištepkite klijais. Klijuokite plokštę prie pažymėtos linijos. Priklijavę vieną plokštę, šalia junkite kitą, kol pasieksite norimą rezultatą.  Kad akustinė absorbcija būtų optimali, rekomenduojame tarp plokščių kraštų palikti 5 cm. atstumą.

Akustinės plokštės biurų erdvėms

  • Montuojamos sienose

Sieninės akustinės tašelių plokštės puikiai tarnauja biuro aplinkoje, kur reikia ypatingo garso slopinimo. Su akustinėmis plokštėmis biuro sienos tampa estetiškos ir patvarios. Biurams pagamintos sieninės akustinės plokštės gali būti net ir kvadrato formos arba apskritimo.

Sienose montuojamų plokščių įrengimas yra gana paprastas. Dauguma iš jų yra lipnios, todėl pakaks jas supjaustyti iki norimo dydžio, ir nuplėšti lipnų paviršių saugantį popierių, kad būtų galima klijuoti ant sienos. Nėra lipduko? Tada turėsite nusipirkti tinkamus kontaktinius klijus ir uždėti skirtingus jų taškus kiekvienos plokštės gale, kad jie būtų pritvirtinti prie sienos.

  • Pastatomos ant grindų

Laisvai stovinčių plokščių įrengimas patalpose, kuriose yra mažai vietos yra veiksmingas ofiso erdvės planavimo būdas. Grindų plokštės užtikrina privatumą ir atskiria darbuotojų asmenines erdves. Dauguma ant grindų pastatomų plokščių yra padengtos akustiniu putplasčiu ir aptrauktos audiniais. Svarbu paminėti, kad norint išgauti natūralų įžemintą efektą, geriausia akustines tašelių plokštes montuoti per visą ilgą, nuo lubų iki grindų.

  • Kabinamos ant lubų

Pakabinamos ant lubų horizontalios akustinės tašelių plokštės sugeria nepageidaujamą garsą, kuris ypač stiprus nuolat nenutylančiame biure.

Norėdami pagerinti akustines savybes, montuokite plokštes skirtingame pakabinimo aukštyje. Svarbu nustatyti akustinių plokščių vietą, kad būtų pasiektas geriausias efektyvumas. Ideali vieta priklausys nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, patalpos tipo, vietos kurioje dažniausiai vyksta veiksmas, esamų biuro baldų vieta.

Be abejo, plokštės puikiai tinka ne tik tradiciniams biurams, bet ir patalpoms, kurių lubos aukštos, taip pat ir buvusioms pramoninėms erdvėms (loftams).

Vertikalios ar horizontalios biuro akustinės plokštės?

Renkantis tarp horizontalių ir vertikalių plokščių, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jų funkcijos skiriasi.Vertikalios akustinės plokštės padeda sušvelninti garso perdavimą erdvėje. Jos neleidžia garsui sklisti iš vienos uždaros erdvės į kitą, taip pat gali padėti sumažinti foninio triukšmo lygį. O horizontalios plokštės paprastai naudojamos tiesioginio garso sugėrimui toje pačioje patalpoje. Dėl trinties, garso energiją  jos paverčia šilumos energija.

Akivaizdu, kad akustinės plokštės yra puikus sprendimo būdas, siekiant sukurti harmoningesnę aplinką bei paįvairinti būstų bei viešųjų erdvių interjero dizainą. Mūsų įmonėje dirba patyrę ekspertai, kurie gamina aukščiausios kokybės akustines plokštes.