fbpx
Ventiliuojamų fasadų ekspertai...
<Atgal

Aliuminio profiliai: Modernus sprendimas jūsų fasado apdailai

Aliuminis yra labiausiai paplitęs žemės metalas, o aliuminio profiliai tampa vis dažniau naudojami įrengiant vidinę namų apdailą ir fasadus. Kyla klausimas, kuo aliuminio profiliai tokie ypatingi? Šiame straipsnyje, mūsų komandos ekspertai pasidalins svarbiausiomis įžvalgomis, apie aliuminio profilių gamybą ir didžiausius privalumus.

Kas tai?

Aliuminis – lengvas, minkštas ir lankstus metalas. Jis yra antrasis dažniausiai pasitaikantis elementas žemės plutoje ir yra labai plačiai naudojamas pramonėje.

O liejimo būdu iš aliuminio lydinių gaminami aliuminio profiliai, būna įvairių formų. Aliuminio profilius galima padengti medžio rašto tekstūra, anoduoti ir dažyti pagal RAL spalvininką.

Aliuminio profilių panaudojimas labai platus, dažniausiai naudojami fasado apdailai, balkonų turėklų, saulės elektrinių gamybai.

Įmonės tiekėjas SARAY fabrikas gamina per 5000 skirtingų pozicijų aliuminio profilių.

Aliuminio anodavimas

Daugelis klientų mėgsta aliuminio profilius anoduoti. Toks paviršius įgauna apsauginę aliuminio oksido dangą, kuri saugo metalo paviršių nuo mechaninių pažeidimų, abrazyvinių medžiagų poveikio. Anoduotam paviršiui galima suteikti iki 10 skirtingų atspalvių: nuo šviesaus sidabro iki juodo.

Aliuminio profiliai dažniausiai naudojami pastato eksterjere ir interjere. Taip pat, aliuminio profilių panaudojimas gali ne tik prailginti įvairių gaminių ilgaamžiškumą, bet taip pat gali pagerinti estetinę jų išvaizdą ir vertę. Šiandien, yra pritaikomos įvairios aliuminio gaminių apdirbimo technologijos, kurios leidžia džiaugtis ypatingai geru rezultatu.

  Privalumai

●       Stiprumas ir patvarumas

Aliuminio profiliai yra pakankamai tvirti, ir atlaiko įvairių svorių konstrukcijas. Apskritai,  aliuminio profiliai pasižymi dideliu elastingumu, nes gali atremti smūgines apkrovas ir lankstytis veikiami kitų apkrovų, todėl yra ypač naudingi kaip ekstruzinės dalys, naudojamos automobilių valdymo sistemose. Tai patikima, tvirta ir ilgai tarnaujanti medžiaga. Svarbu paminėti, kad dažytiems aliuminio profiliams suteikiama 20 metų garantija.

 

●       Lankstumas

 Aliuminio profiliai gali būti suprojektuoti įvairiomis formomis ir dydžiais.

●       Atsparumas korozijai

Aliuminio profilių tankis yra mažesnis nei žalvario ir vario, ir jie yra atsparūs korozijai.  Ilgą laiką aliuminis nerūdija, net veikiant įvairioms sudėtingoms  aplinkos sąlygoms, ir tai nekenkia jo kokybei. Ši apsauga gali būti sustiprinta anoduojant arba atliekant kitus apdailos procesus.

●       Šilumos laidumas

Aliuminio profiliai praleidžia šilumą daug efektyviau nei kiti metalai, pavyzdžiui, plienas. Konstrukcijos lankstumas, leidžia optimizuoti šilumos išsklaidymą įvairiuose pastatų komponentuose, įskaitant jų korpusus.

●       Ekologiškumas

 Skirtingai nei kitų rūšių metalus, aliuminį perdirbti yra lengviausia. Perdirbant, sutaupoma 95% energijos, reikalingos pagaminti pirminį aliuminį iš pirminių žaliavų –  taip yra taupomi ištekliai bei energija. Priešingai nei dauguma kitų medžiagų, perdirbamas aliuminis nepraranda savo unikalių savybių.

●       Paprasta priežiūra

Aliuminio profiliai nereikalauja kažkokios ypatingos priežiūros. Kad pavyktų pašalinti visas susikaupusias dulkes ir nešvarumus, valykite aliuminio profilius su šlapiu skudurėliu arba drėgna servetėle. Svarbiausia yra ne naudoti aštrių ir abrazyvinių valymo priemonių, kad nebūtų pažeisti aliuminio profilių paviršiai.

●       Aukštas kainos ir kokybės santykis

Aliuminio profiliai suteikia aukštą kainos ir kokybės santykį. Nors jie yra pigesni, nei pavyzdžiui, plieno gaminiai, aliuminio profiliai turi daugiau privalumų ir yra patvaresni.

●       Plačios dizaino galimybės

Aliuminio profiliai gali būti pritaikomi tiek statyboje tiek gamyboje. Pavyzdžiui, aliuminio lamelės puikiai papuošia pastato fasadą, suteikia jam ilgaamžiškumą. Iš aliuminio profilių gamintojai gali sukurti prabangias viešųjų vietų duris, balkonų turėklus.

 Aliuminio profilių sistemos ar plienas?

Renkantis aliuminio arba plieno profilių sistemas, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus.

1. Kaina

Aliuminio profilių sistemos, dažniausiai yra brangesnės už plieno profilius. Taip yra todėl, nes aliuminio profiliai yra tvirtesni ir atsparesni oro sąlygoms. Tačiau tai puiki investicija, kuri suteikia aukštą kainos ir kokybės santykį

2. Įrengimas

Aliuminio profilių sistemos yra montuojamos per sujungimus, o plieniniai ekstruziniai profiliai paprastai yra suvirinami. Tai reiškia, kad aliuminio profilius lengviau montuoti ir išmontuoti.

3. Gamyba

Aliuminio profilius lengviau pagaminti, nes aliuminis yra daug plastiškesnis metalas. Todėl ir jo apdirbimo sąnaudos paprastai būna mažesnės.

Montavimo procesas

Jeigu montuojate aliuminio profilius savarankiškai, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

1. Įrankiai ir medžiagos

Visų pirma, reikia turėti gręžtuvą. Jis bus naudojamas aliuminio profilių pritvirtinimui. Rekomenduojame  naudoti aukštos kokybės gręžtuvą, kad montavimas būtų tikslus. Taip pat, svarbu įsigyti ir pjūklą. Jis bus naudojamas aliuminio profilių pjaustymui. Siekiant tinkamai pritvirtinti aliuminio profilius reikia turėti ir varžtus, klijus ir kablius.

2. Montavimas

Pirmas montavimo proceso žingsnis yra aliuminio profilių pjaustymas. Pjovimo procesas gali būti atliekamas rankiniu pjūklu arba su specialiomis staklėmis. Svarbu atkreipti dėmesį į pjovimo kampą ir naudoti tinkamą pjovimo diską, kad būtų išvengta plyšių ir įtrūkimų. Taip pat, nepamirškite atlikti aliuminio profilių kraštų šlifavimo. Labai svarbu įsitikinti, kad profilis nesvyruoja ir yra tinkamai pritvirtintas, tinkamoje vietoje pasirinkti paslankūs tvirtinimo taškai. Be abejo, montavimo laikas priklauso nuo aliuminio profilių dydžio ir konstrukcijų sudėtingumo. Paprastai, aliuminio profiliai gali būti sumontuojami per kelias valandas, o sudėtingų konstrukcijų montavimas gali užtrukti kelias dienas ar savaites.

Aliuminio fasadai

Šiandien, vis daugiau mūsų įmonės  klientų savo pastatus nori papuošti aliuminio lamelėmis. O Ventiliuojamų fasadų karkasui renkasi aliuminio profilius. Iš profilių sudarytas karkasas yra pagrindinė fasado dalis, kuri užtikrina tvirtumą, patogumą ir paviršiaus atsparumą apkrovoms. Taip pat, aliuminio profiliai suteikia fasadui estetišką išvaizdą.

   

Taigi, pristatėme jums svarbiausius aspektus, apie aliuminio profilius ir jų panaudojimą. Mūsų įmonėje dirba patyrę ekspertai, kurie ne tik pagamins aliuminio profilius, pagal jūsų įmonės užsakymą, bet ir suteiks papildomas konsultacijas. Susisiekime!