fbpx
Ventiliuojamų fasadų ekspertai...
<Atgal

Konstrukciniai aliuminio profiliai: Kodėl juos verta rinktis?

Natūralu, kad siekdami sukurti kokybišką ir išskirtinio dizaino pastato apdailą, architektai ieško patvarių ir geros kokybės medžiagų. Šiandien, konstrukciniai aliuminio profiliai yra viena iš populiariausių medžiagų, kurią klientai renkasi siekdami sukurti patvarų pastato fasadą ir vidaus apdailą. Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai, pasidalins įžvalgomis apie konstrukcinius aliuminio profilius.

Apie aliuminio profilius 

Aliuminio profiliai yra naudojami daugelyje įvairių statybinių projektų, pavyzdžiui, būsto apdailoje, komerciniuose bendros paskirties pastatuose. Šie profiliai yra puiki alternatyva tradicinėms medinėms arba plastikinėms apdailos detalėms.

Paprastai, konstrukciniai aliuminio profiliai yra gaminami ekstruzijos (liejimo) būdu, iš aliuminio lydinių. Šie profiliai gali būti įvairių formų. Aliuminio profilius galima padengti medžio rašto tekstūra, anoduoti ir dažyti pagal RAL spalvininką.

Pagal poreikį galima aliuminį anoduoti. Tokie aliuminio profiliai įgauna apsauginę aliuminio oksido dangą, kuri saugo metalo paviršių nuo mechaninių pažeidimų, abrazyvinių medžiagų poveikio. Anoduotam paviršiui galima suteikti iki 10 skirtingų atspalvių: nuo šviesaus sidabro iki juodo.

Anoduoti aliuminio profiliai reikalauja specifinės priežiūros. Svarbiausia žinoti, kad anoduotam paviršiui visiškai netinka valikliai, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių ir agresyvių rūgščių (geriausia rinktis tokius valiklius, kurių pH yra neutralus).

       

Interjero ir eksterjero apdaila

Konstrukciniai aliuminio profiliai gali būti naudojami plačiai, nes yra labai lankstūs ir gali būti pritaikyti įvairiems dizaino projektams. Konstrukciniai aliuminio profiliai gali būti tiek horizontalūs, tiek vertikalūs, turėti įvairius geometrinius raštus. Aliuminio profiliai taip pat gali būti dažomi įvairiomis spalvomis, todėl galite pasirinkti tokią, kuri geriausiai atitiks jūsų interjero ar eksterjero dizainą.

 Nauda 

  • Lengvumas: Aliuminis yra ypač nesunkus metalas, todėl aliuminio profiliai apdailai yra lengvi, tačiau tuo pačiu metu tvirti. Tai leidžia lengvai ir patogiai montuoti bei tvarkyti juos, o tai sumažina transportavimo sąnaudas.

  • Atsparumas korozijai: Aliuminio metalas yra natūraliai atsparus korozijai. Dėl šios savybės aliuminio profiliai apdailai nereikalauja dažymo arba specialaus padengimo, jis yra natūraliai apsaugotas nuo surūdijimo ir korozijos. Tai padidina jų ilgaamžiškumą.

  • Estetinė išvaizda: Aliuminio profiliai yra modernūs ir gali suteikti elegantiškumą vidaus ir išorės apdailai, todėl jie gali būti naudojami tiek interjere, tiek eksterjere.

  • Lengvas valymas: Aliuminio profiliai yra lengvai valomi.  Profiliuose nebėra rūdžių, todėl juos pakanka nuvalyti šiltu vandeniu ir muilu. Tai taupo laiką ir išlaiko unikalią profilių išvaizdą. Bet nenaudokite aštrių ar abrazyvinių valymo priemonių, kurios gali pažeisti aliuminio paviršių. Taip pat venkite  stiprių chemikalų, kurie gali sukelti koroziją ar kitus pažeidimus.

  • Ekologiškumas: Aliuminio profiliai yra 100% perdirbami ir ekologiški. Rinkdamiesi aliuminio profilius, jūs prisidedate prie gamtos saugojimo ir tausojimo.

                                                                                                 

Apie aliuminio lameles

Lamelės gali būti naudojamos kaip lubų ir sienų danga arba kaip apdailos elementai baldų gamyboje. Aliuminio profilių lamelės yra labai lengvos, todėl jas paprasta montuoti ir perkelti į kitą vietą. Jos taip pat yra atsparios drėgmei ir korozijai, o tai padidina jų ilgaamžiškumą. Be to, aliuminio profilių lamelės gali būti pagamintos įvairiomis formomis ir dydžiais.

Svarbu paminėti, kad dažnai lamelės gali būti naudojamos kaip apsauga nuo saulės. Šis sprendimas dažniausiai pasirenkamas siekiant suteikti pastatui dekoratyvumo įspūdį, tuo pat metu, norint apsaugoti didelius stiklo paviršius nuo tiesioginės saulės. Nuo žaliuzių ir roletų lamelės skiriasi tuo, kad jų negalima suskleisti. Fasadines lameles galima montuoti tiek horizontaliai tiek vertikaliai, atsižvelgiant į pastato fasado dizainą.

Siekdami išskirtinio dizaino, galite rinktis medžio imitacijos aliuminio lameles. Nekeisdamos savo išvaizdos medžio rašto aliuminio lamelės gyvuoja dešimtmečius. Šiurkščiam paviršiui išgauti pasitelkiama speciali įranga ir  technologijos.

Mūsų įmonėje galima rinktis formą ir medienos spalvas. Galimos visos RAL spalvos. Galima rinktis specialų grublėtumą, blizgumą. Visoms lamelėms suteikiame 20 metų padengimo  garantiją.

Taigi, pristatėme jums pagrindines įžvalgas apie aliuminio profilius. Jie puikiai tinka vidaus bei fasadų apdailai. Mūsų įmonėje gaminami aliuminio profiliai pasižymi išskirtiniu dizainu ir kokybiškumu.