fbpx
Ventiliuojamų fasadų ekspertai...
<Atgal

HPL plokštės: kokia jų nauda ir kaip tinkamai jas panaudoti interjere?

Šiandien HPL plokštės yra laikomos vienomis iš populiariausių naudojamų medžiagų interjere ir eksterjere. Šios plokštės išsiskiria savo savybėmis ir klientai noriai renkasi jas, siekdami sukurti išskirtinį ir novatorišką interjero bei eksterjero dizainą. Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai, pasidalins pagrindinėmis įžvalgomis, apie HPL plokštes, jų panaudojimą ir didžiausius privalumus.

Kas tai?

HPL plokštės – tai vienos iš patvariausių, dekoratyvinių paviršiaus medžiagų. Šios plokštės pasižymi ypatingomis eksploatacinėmis savybėmis, įskaitant atsparumą cheminėms medžiagoms, ugniai ir dilimui.

HPL plokštės gaminamos celiuliozės masę impregnuojant fenolio, melamino dervoje ir suslėgus aukštoje temperatūroje.

 

Privalumai

●   Patvarumas

Ilgaamžiškumas yra vienas iš didžiausių HPL plokščių privalumų, jos yra atsparios smūgiams, įbrėžimams ir pažeidimams. Antigrafiti apsauga leidžia apsaugoti fasadą nuo vandalizmo. O medieną imituojančios HPL plokštės, kaip ir akmenys yra ilgaamžės ir nereikalauja jokios intensyvios priežiūros, todėl gali būti naudojamos net ir viešojo transporto stotelių statyboje.

●   Novatoriškas ir išskirtinis dizainas

Jeigu pastato interjerui arba eksterjerui ieškote modernių ir stilingų sprendimų HPL plokštės yra vienas geriausių sprendimo būdų. HPL plokštės yra novatoriško ir stilingo dizaino, iš jų galima išpjauti įvairias formas kad derėtų prie visų erdvių. Savo klientams siūlome ypatingai plačią HPL plokščių spalvų ir paviršių paletę nuo vienspalvio tono iki medžio, akmens imitacijos. O įvairios apdirbimo technologijos gali pateisinti įnoringiausio architekto ar dizainerio viziją.

●   Nesudėtinga priežiūra

HPL plokštės pasižymi lengva priežiūra. Jeigu ant plokščių atsirado dėmių arba dulkių, jas pašalinti galite naudodami skystą citrusinį valiklį ir kempinę arba skudurėlį.

●   Universalumas

HPL plokščių privalumas yra tas, kad jas galima lengvai pritaikyti įvairių tipų paviršiams. Pavyzdžiui, galima lanksčiai montuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai įvairiose vietose. HPL plokštės gali būti naudojamos įvairiose parodose, muziejų erdvėse, komerciniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose.

●   Patraukli kaina

HPL plokštės yra puiki investicija. Jos suteikia aukštą kainos ir kokybės santykį.

Interjeras ir eksterjeras

HPL plokštes klientai dažniausiai renkasi eksterjero apdailai, pavyzdžiui, ventiliuojamiems fasadams. Apskritai, ventiliuojamas fasadas turi daug privalumų: ilgaamžis, nereikalauja jokios priežiūros, turi aukštą garso izoliaciją. Taip yra todėl, nes fasado plokštės kartu su šiltinimo sluoksniu sukuria dvigubą garso izoliacijos barjerą, apdailinant modernizuojamų pastatų fasadus nereikia specialaus sienų paruošimo. Celiuliozė ir fenolio derva, presavimo lygis ir akrilo paviršius užtikrina, kad eksterjero plokštės visiškai neįgeria vandens. Jų paviršius gali būti  blizgus, matinis, faktūrinis, ir dėl to tampa natūralus tiek vizualiai, tiek ir jutimiškai. Netgi lyjant stipriam  lietui, HPL plokštėmis dengtas fasadas neatrodo įmirkęs ar sudrėkęs, nes vanduo nuo jo nubėga nepalikdamas pėdsakų. Kai lyjant per siūles tarp plokščių patenka vandens, nustojus lyti jis išgaruoja, nes vėdinamame tarpe vyksta oro cirkuliacija. Ventiliuojamų fasadų izoliacijos sluoksnis dažniausiai formuojamas iš mineralinės vatos, kuri laidi garams. Šiltinamajame sluoksnyje dėl oro cirkuliacijos nesilaiko drėgmė, sienos neįdrėksta, patalpų viduje susidaro sveikatai palankus mikroklimatas. Svarbu paminėti, kad gyvenamojo būsto mikroklimatas turi įtakos jame gyvenančių asmenų sveikatos būklei. Jeigu rūpinatės savo sveikata bei gerove, interjero ir eksterjero apdailai rinkitės HPL plokštes.

Skirtingai nuo interjere naudojamų laminato plokščių, eksterjero plokščių išoriniai paviršiai yra dar papildomai  dengiami akrilo sluoksniu, kuris apsaugo plokščių natūralią spalvą nuo ultravioletinių saulės spindulių bei neigiamo atmosferos poveikio.

Ant fasadų plokštės yra montuojamos keliais būdais: tvirtinamos kniedėmis ir varžtais, arba tvirtinamos paslėptu būdu, klijuojant ant laikiklių. Tačiau paslėptu būdu gali būti montuojamos tik storesnės HPL plokštės. Daugiabučių ir  komercinių pastatų fasaduose plokštės ant profilių dažniausiai tvirtinamos kniedėmis, nes darbas yra lengvesnis ir greitesnis. Kniedės yra komplektuojamos su fasado plokštėmis, todėl jų spalva visiškai atitinka plokščių spalvą. Svarbu paminėti, kad tvirtinti plokštes kniedėmis galima bet kuriuo metų laiku, o klijuoti tik esant ne žemesnei kaip +5 laipsnių temperatūrai.

Tam, kad HPL plokštės ilgus metus ant fasado išliktų lygios ir nepakeistų savo pradinės formos, geriausia yra  laikytis montavimo rekomendacijų. Tai reiškia, kad  kniedžių ilgis turi būti parinktas pagal plokščių storį. Kniedžių medžiaga turi būti tinkama profilių medžiagai, ir pagal kniedžių galvutės skersmenį turi būti gręžiamos atitinkamo skersmens skylės.

Mūsų įmonės gaminamos GENTAS HPL plokštės pasižymi neribotomis interjero dizaino galimybėmis, kurioms gali būti pritaikomi įvairūs spalvingi raštai, piešiniai.

Svarbu paminėti, kad GENTAS HPL plokštes galima dezinfekuoti, valyti agresyviomis cheminėmis priemonėmis, taip pasiekiant sterilią aplinką. Todėl tai puikus pasirinkimas laboratorijoms, procedūriniams kabinetams, operacinėms ar kitoms patalpoms, kur sterili aplinka yra svarbiausias ir būtinas reikalavimas.

HPL plokštės yra lengvai pritaikomos pagal savo formą, ir interjero dizainerių vizijas, todėl leis įgyvendinti net patį sudėtingiausią dizaino sumanymą.

Mūsų įmonė turi didžiausią HPL compact atsargų sandėlį Baltijos šalyse. Vilniuje yra  nuolat laikoma apie 10 tūkst. kv.m. populiariausių spalvų plokščių, kurios tuoj pat gali būti pristatytos į bet kurią mūsų klientų pasirinktą statybvietę Baltijos šalyse. Savo klientams taip pat galime pasiūlyti  profesionalias HPL compact plokščių apdirbimo paslaugas: pjovimą, frezavimą, graviravimą, perforavimą, briaunų poliravimą ir t.t. Apgalvotai parinkti interjero elementai, pagaminti iš kompaktinių plokščių, tampa praktišku ir stilingu akcentu, džiuginančiu kiekvieną dieną.

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją, apie HPL plokščių panaudojimą bei didžiausius jų privalumus. Mūsų įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie gamina aukščiausios kokybės HPL plokštes   pastatų  interjero ir eksterjero sprendimams. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius!