fbpx
Ventiliuojamų fasadų ekspertai...
<Atgal

HPL plokštės interjere ir eksterjere. Ką svarbu žinoti?

Pastebime, kad HPL plokštes klientai vis dažniau renkasi savo interjero ir eksterjero apdailoje. Jeigu su šia sąvoka susiduriate pirmą kartą, tikriausiai kyla klausimas, kuo jos tokios ypatingos? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai pasidalins svarbiausia informacija ir  pristatys didžiausius šių plokščių privalumus.

Apie plokštes

HPL plokštės, kitaip dar vadinamos aukšto slėgio laminatais, yra gaminamos vienoje didžiausių Europos laminatų gamykloje – GENTAS Group. Per metus gamykloje gali būti pagaminama daugiau nei 25.000.000 m2 įvairių rūšių plokščių. Tai reiškia, kad mūsų klientai gauna tik ekspertų ir profesionalų pagamintas plokštes. Ilgametė patirtis suteikė mums galimybę patenkinti tiek įnoringiausių architektų tiek statybininkų ir įmonių poreikius.

Plokštės gaminamos aukšto slėgio ir aukštos temperatūros sąlygomis presuojant kelis sluoksnius popieriaus. Plokščių paviršius gali būti atsparus vandens ar garų poveikiui, karščiui, pažeidimams, todėl dažniausiai jos naudojamos darbo stalų, virtuvinių stalviršių ir sienelių, baldų fasadų gamyboje.

Skirtingai nuo interjere naudojamų laminato plokščių, eksterjero plokščių išoriniai paviršiai dar papildomai dengiami akrilu, kuris apsaugo plokščių spalvą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Tokią išskirtinę technologiją naudoja daugelis gamintojų, tačiau, skiriasi patys padengimo būdai. Vieni gamintojai akrilą dengia kaip atskirą sluoksnį, kiti – įpresuoja į plokštę gamybos proceso metu, dėl to plokštė yra homogeniška, paviršius visiškai atsparus vandeniui ir įbrėžimams. Mūsų įmonėje akrilas yra įpresuojamas į plokštę, todėl klientai džiaugiasi tik aukščiausios kokybės rezultatais.

                                                                                     

Privalumai

●  Unikalus dizainas

HPL plokštės yra vienas geriausių pastato apdailos sprendimo būdų. Šios plokštės yra unikalaus ir stilingo dizaino, iš jų galima išpjauti įvairias formas, kurios gali derėti prie visų eksterjero ir interjero erdvių. Savo klientams siūlome ypatingai plačią plokščių spalvų ir paviršių paletę nuo vienspalvio tono iki medžio, akmens imitacijos.

●   Išskirtinis patvarumas

Tai vienas iš didžiausių plokščių privalumų. HPL yra atsparios smūgiams, įbrėžimams ir įvairiems pažeidimams. Medieną imituojančios plokštės, kaip ir akmenys yra ilgaamžės ir nereikalauja jokios intensyvios priežiūros, todėl gali būti naudojamos net ir transporto stotelėse ar kitose retai prižiūrimose vietose.

  Lengva priežiūra

Jeigu atsirado kažkokių dėmių arba dulkių, jas pašalinti lengvai galite naudodami skystą citrusinį valiklį ir kempinę. O jeigu neturite jokio valiklio, galite nuvalyti ir su šlapiu skudurėliu.

●   Kaina

HPL plokštės yra puiki investicija. Jos suteikia aukštą kainos ir kokybės santykį. Nors HPL plokštės yra brangesnės už kitas eksterjero medžiagas, tačiau jos išskiria savo patvarumu, todėl galite būti ramūs, kad tarnaus jums ilgus metus.

●   Universalumas

Plokščių privalumas yra tas, kad jas galima lengvai pritaikyti įvairių tipų paviršiams. Pavyzdžiui, galima lanksčiai montuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai įvairiose pastato vietose. Plokštės gali būti naudojamos muziejų erdvėse, komerciniuose ir gyvenamuosiuose namuose. Plokštes dažnai renkasi architektai, kurie planuoja įvairių daugiabučių kvartalus ir ieško kokybiškų ir patvarių medžiagų galinčių tarnauti fasadams ilgus metus.

Eksterjeras

Mūsų įmonėje gaminamos plokštės gali būti įvairiausių spalvų. Siūlome daugiau nei 400 spalvų ir atspalvių, iš kurių galima kurti tiek vienspalvius, tiek kombinuotų spalvų fasadus. Taip pat, siūlome natūralaus medžio, betono, marmuro imitacijos plokštes.

HPL plokštės dažniausiai yra naudojamos, kaip ventiliuojamų fasadų apdaila eksterjere. Jos gali būti pritaikomos daugiabučiams namams, komercinės ir administracinės paskirties objektams, balkonams, terasoms.

Ventiliuojamų fasadų plokštės yra ilgaamžės. Jos atsparios gaisrui, ryškiai šviesai, blogoms oro sąlygoms. Taip pat, jos turi padidintą garso izoliaciją, nes fasado plokštės kartu su šiltinimo sluoksniu sukuria dvigubą garso izoliacijos barjerą, apdailinant modernizuojamų pastatų fasadus nereikia specialaus sienų paruošimo.

Svarbu paminėti, kad netgi žiemos metu, esant stipriam lietui arba sniegui, plokštėmis dengtas eksterjero fasadas niekuomet neatrodys sudrėkęs, nes vanduo nuo jo nubėga nepalikdamas pėdsakų.

Jeigu jums svarbu, kaip atrodo jūsų įmonės arba kito tvarkomo pastato fasado apdaila, HPL plokštės gali sukurti išraiškingą ir išsiskiriančią išorinę apdailą. Vienas iš didžiausių privalumų, kad plokštėmis apdailinto fasado visiškai nereikia perdažyti ir ant jo nesikaupia nešvarumai. Be to, ventiliuojamas fasadas greitai išgarina drėgmę ir nereikia baimintis, jog sudrėkusi šiltinimo medžiaga pablogins šilumos izoliaciją.

HPL plokštės ant fasadų gali būti montuojamos keliais būdais: tvirtinamos kniedėmis ir varžtais, klijuojamos, tvirtinamos paslėptu būdu montuojant ant laikiklių. Daugiabučių, komercinių pastatų fasaduose plokštės ant profilių dažniausiai tvirtinamos kniedėmis, nes darbas palyginti greitas ir efektyvus, ypač jei naudojamos didelio formato plokštės. Be abejo, jeigu plokštes planuoja tvirtinti jūsų pasamdyti meistrai, geriausia iš pradžių pasikonsultuoti su plokščių gamybos ekspertais.

Interjeras

Ieškant originalių, tačiau praktiškų ir lengvai pritaikomų interjero sprendimų biurams, mokykloms ir darželiams ar  komercinės paskirties objektams, HPL plokštės gali puikiai tam pasitarnauti.

Dėl savo atsparumo drėgmei, karščiui ir šalčiui HPL laminatai intensyviai naudojami baseinuose, stalviršiams, dušų pertvaroms ar kitoms vonios interjero detalėms, sanitarinėms, WC.

Atsparumas smūgiams ypatingai pasiteisina visuomeninės reikšmės objektuose bei bendro intensyvaus naudojimo patalpose.

HPL yra lakštinė daugiasluoksnė medžiaga, kuri pasižymi kietumu ir atsparumu trinčiai, karštam vandeniui, garams, braižymui bei smūgiams. Galite būti ramūs, kad interjeras bus saugus su HPL plokštėmis.

Dėl savo tvirtumo ir atsparumo plokštės tinka naudoti biuro, restoranų, kavinių, vonių, virtuvių stalviršiams, sienelių apdailai. HPL stalviršiai bus lengvai prižiūrimi ir ilgai išlaikys nepriekaištingą išvaizdą. Todėl jeigu turite kavinę, arba parduotuvę, siūlome rinktis tik aukščiausios kokybės stalviršius.

HPL plokštes galima saugiai dezinfekuoti, valyti cheminėmis priemonėmis. Todėl tai puikus pasirinkimas medicinos laboratorijoms, procedūriniams kabinetams, operacinėms ar kitoms patalpoms, kur sterili aplinka yra svarbiausias reikalavimas.

Interjero plokštės nereikalauja papildomo apdorojimo, nes vidinė lakštų pusė jau yra iš karto paruošta klijavimui. Galime pasiūlyti įvairių spalvų, paviršių bei technologijų GENTAS plokštes, kurias galima pritaikyti net patiems originaliausiems ir sudėtingiausiems interjero sprendimams. Jeigu turite klausimų, visuomet gali mums parašyti, nes teikiame išsamias konsultacijas tiek dėl intjero tiek dėl eksterjero sprendimų.                                                                                                               

Atsiradus grafiti

Kaip ir minėjome ankščiau, HPL plokštėse esantis antigrafitis paprastai leidžia apsaugoti fasadą nuo vandalizmo ir pažeidimų. Tačiau jeigu plokštės tarnauja jau ilgus metus, kartais nuo grafiti dažų pertekliaus jos gali nukentėti. Tačiau galime nuraminti, kad išterliotą plotą labai paprasta nuvalyti.

Visų pirma, galite naudoti rūgštines priemones. Taip pat, parduotuvėse galima įsigyti ir specialių antigrafiti skirtų valiklių, kurie efektyviai nuvalys bet kokį paviršių. Be abejo, reikėtų stengtis grafiti dažus nuvalyti kuo greičiau, nes jie po truputį sukietėja ir gali sunkiau pasiduoti valikliui. Jeigu niekaip nepavyksta švariai nuvalyti dažų, plokštes galima pakeisti, reikia tik turėti spalvos kodą.

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją apie HPL plokštes ir jų panaudojimą. Mūsų įmonėje patyrę ir ilgametę patirtį turintys ekspertai gamina aukščiausios kokybės HPL plokštes interjerui ir eksterjerui. Jeigu nesate tikri dėl pasirinkimo, susisiekime ir maloniai jums padėsime.